FB Instagram

Rezerwacje: 42 201 59 50
restauracja@lenibawelna.com

Len i Bawełna Logo

Rezerwacje

Bocelli Family Wines tylko w LNIE!

Bocelli Family Wines to rodzinna winnica słynnego na świecie tenora Andrea Bocelli. Włoskich win nikomu nie trzeba przedstawiać, jednak Bocelli Family Wines to uosobienie najlepszych cech i skojarzeń – włoskiego stylu, smaku, szyku, muzyki i piękna. Od niemal trzech wieków rodzina Bocelli tworzy klasyczne włoskie wina w swojej posiadłości w Lajatico w Toskanii, a ich historia to jednocześnie prawdziwa saga rodzinna.

W winnicy rosną stare, ponad 70-letnie krzewy winorośli – typowe toskańskie szczepy, takie jak: Sangiovese, Canaiolo, Colorino, Malvasia i Trebbiano, a także Cabernet Sauvignon.  Krzewy Cabernet Sauvignon zostały posadzone ponad 10 lat temu i obecnie rodzą niezwykłe owoce, dające wina wyróżniające się elegancją i charakterem „chłodnego klimatu”.

Wina rodziny Bocellich w wyjątkowo piękny sposób oddają tradycję włoskiego winiarstwa, dzięki klasykom, takim jak: Chianti, Pinot Grigio, czy Prosecco we współczesnym wydaniu.Jego głos jest wszędzie rozpoznawany jako świadectwo najwyższej włoskiej tradycji bel canto.
Prawdziwym przywódcą jest zdecydowanie brat Alberto, choć jest to rola, którą dzieli ze swoją żoną Cinzią. To ona zajmuje się zarządzaniem personelem, zaopatrzeniem oraz, w dużej mierze, sprzedażą. Firma współpracuje z wybitnym enologiem Paolo Caciorgna, który doskonale interpretuje nasze upodobania. Pomaga mu Nicola Berti, odpowiedzialny za większość prac w winiarni ̶ od winobrania po butelkowanie. Bieżące działania w winnicy konsultuje Alfredo Tocchini.